Naruto Paylaşım Platformu
Sadece Kayıtlı Üyelerimiz Linkleri Görebilir. Lütfen giriş yapın ya da üye olun.
Sadece Kayıtlı Üyelerimiz Linkleri Görebilir. Lütfen giriş yapın ya da üye olun.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGeçitLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Uchiha Madara

3 posters
YazarMesaj
ChaosWind
Administrator
Administrator
ChaosWind

İş/Hobiler : Konsol Oyunları
Chakra : 766

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimeC.tesi Ağus. 22, 2009 12:28 am

*Spoiler

-- Uchiha Madara... --

Şuan ki Ninja tarihinden çok önceye dayanmaktadır. 2 kardeşden birisi Madara olmaktadır. Diğernin konuşmalarda ismi geçmemektedir...

Tüm Tekniklerde, birbirlerine tam anlamıyla eşitlerdir. İkiside Sharinganlarını aktif hale getirmişlerdir. Ve giderekte güçlenmektedirler. en sonunda ikiside Sharingan'ın asıl gücü ve gerçek laneti olarak bilinen... Mangekyou Sharingan'ı elde etmeyi başarmışlardır.
( Burda ayrıntı giriyorum. Bu Mangekyou Sharingan'ı, Ben zannetmiyorum ki ikiside en yakın arkadaşlarını öldürerek elde ettiler Büyük bir ihtimal, Başka bir yöntemi daha mevcut. )

Ve bu elde ettikleri büyük güç sayesinde...
İki kardeş, içinde bulundukları Uchiha clan'ın diğer üyelerine kendi güçlerini kanıtlamış ve Güçlerini fark ettirmişlerdir. Büyük kardeş olan Uchiha Madara, Clan'ın liderliğini eline almıştır. Bu clan, iki güçlü kardeş sayesinde bir çok clan'ı dize getirmiştir. Tüm dünyada, isimlerini duyurmuşlardır...

Fakat bir gün Madara kendisinde büyük bir değişiklik farketmiştir. Güçlü gözleri artık işe yaramamktadır ve Tüm dünyası karanlık içerisindedir. Gözlerini geri getirmek için pek çok yola başvurmuş ve, hiç biri işe yaramamıştır. Birgün, Madara büyük bir karanlığın içerisine girerek, Kendi kardeşinin gözlerini almıştır...
( Bu arada, Madara'nın kardeşi öldümü ölmedimi bilinmemektedir. Ben gözleri çıktıkdan sonra öldüğünü düşünmekteyim ) Kardeşinin Güçlü gözleri sayesinde, Işık Madara'nın dünyasına tekrar geri dönmüştür. Ve Bir daha asla gitmemiştir... Madara bir öncekinden daha büyük bir güç elde etmiştir. ( Biz buna -PMS- " Permanent Mangekyou Sharingan " diyoruz.)
Ve bu büyük güç ile, 9 kuyruklu şeytan tilki olarak bilinen, en güçlü " youmayı " dize getirmiş bir evcil hayvan gibi kullanmıştır.

Tekrardan, Uchiha clan'ı büyük savaşlar kazanmış gücünü dünya çapında duyurmaya devam etmiştir. En sonunda kendisi gibi Güçlü bir clan ile bir ittifak kurmuştur.

( Fakat burada bir ayrıntı girmek istiyorum. Itachi'nin söyledğine göre, Uchiha clan'ı içersinde güç elde etmek istiyen herkez... En yakın arkadaşını öldürüp Mangekyou Sharingan, ardından kardeşlerini öldürüp Onu kalıcı yapmaya çalışmıştır. Bir bakıma Uchiha clan'ı, elde edilen bu lanetli güç sayesinde içerisinden çökmeye başlamıştır. )

Uchiha'nın Ittifak kurduğu bu diğer büyük clan'ın ismi, Senju Clan'ını dır. Yani birinci Hokage'nın ( Shodaime - Nidaime )...
Uchiha Madara ve Shodaime ( ismini bilmemekteyim ) Konoha Gizli yaprak köyünü kurmuşlardır. Shodaime, Hokage'lik yaparken...

Uchiha clan'ı ise, Gizli yaprak köyü'nün polis gücünü oluşturmaktadır...
Bir zaman sonra, sebebi bilinmeyen bir kavga çıkmıştır. Ve Shodaime ile Uchiha Madara, " Vadinin Sonu " adlı bir şelale'nin altında büyük bir savaş vermişler. Bu savaşı da Shodaime kazanmıştır.

( NOT: Uchiha clan'nın Mangekyou Sharingan adlı lanetli gücü, Madara kendini ölü göstermeden öncemi yoksa Sonramı yasakladığı bilinmemektedir. )

Ölü olarak Bilinen Uchiha Madara kendisini, AKATSUKI adını verdiği bir örgütün arkasına saklamıştır. Ve Şimdi zamanımız dan 17 yıl öncesine dayanan. Konoha tarafından bir Doğal afet olarak görülen 9 Kuyruklu tilki Kyuubi'nin saldırısının arkasındaki gerçek isimdir. Ama bu saldırı girişimi, 4 Hokage, Namikaze Minato tarafından canı pahasına durdurulmuştur...

Ve tekrar Şuanki zamanımızdan ( 9 yıl önce ) Konoha'nın Polis gücü görevini yapan Uchiha clan'ını, yanına aldığı, Konoha'nın yetiştirdği en büyük ninjalar arasında görünen Uchiha Itachi ile birlikte katletmiştir... Ayrıca Madara, Bu katliamın içinde bizzat yer alan kilit adamdır...

( Kilit adam diyorum Çünkü, Hala Itachi'nin bu katliam esnasında Ailesini öldürmediği zannedilmekte teoriler ortaya atılmaktadır. )

Son olarak, Uchiha Madara'nın, Sharingan'nın son esrarını çözdüğü söylenmekte fakat bu esrarın ne olduğu bilinmektedir...

Maskeli hali
Uchiha Madara Madara-close-up

Alıntıdır.

En son ChaosWind tarafından Perş. Eyl. 10, 2009 10:00 am tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
https://naruto.benimforum.net
UzumakiNaruto
Administrator
Administrator
UzumakiNaruto

İş/Hobiler : Naruto,Pc,Müzik
Chakra : 593

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePaz Ağus. 30, 2009 3:03 pm

Vaay çok güzel paylaşım,hiç bilmiyordum da,şu maskeli arkadaş Tobi değil mi ya??
ChaosWind
Administrator
Administrator
ChaosWind

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePaz Ağus. 30, 2009 9:56 pm

Vayy foruma girmişiz. Uchiha Madara 827632 Gerçek adı Madara. Ölür olarak biliniyor ve kendini Akatsuki adını verdiği örgütün arkasına saklıyor ama örgütün lideri o değil tam aksine gücünü görmesinler filan diye davranışlarını bilerek değiştiriyor kendini deli gibi gösteriyor o maskeyide tanımasınlar diye takıyor. Dikkat edersen animede hiç sharinganını görmemişsindir.

En son ChaosWind tarafından Cuma Ekim 09, 2009 11:14 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
UzumakiNaruto
Administrator
Administrator
UzumakiNaruto

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 12:29 pm

Aynen öyle birde pek bir işe yaramaz tipte,vaay hiç beklemezdim,süpermiş ellerine sağlık Sırıt
ChaosWind
Administrator
Administrator
ChaosWind

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 1:49 pm

Birşey değil. Uchiha Madara 926946

En son ChaosWind tarafından Cuma Ekim 09, 2009 11:18 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
UzumakiNaruto
Administrator
Administrator
UzumakiNaruto

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 2:40 pm

Hatta Kyuubi demişti Sasuke'ye Uchiha Madara'ya benziyorsun diyee vaay be Sırıt
(Bu spoiler mi oldu ne,neyse izlemeyen okumasın Sırıt )
ChaosWind
Administrator
Administrator
ChaosWind

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 5:55 pm

*Spoiler

Evet Uchiha Marada Kyuubi'yi yendiği için hatta köye Kyuubi'yi salanda Uchiha Madara'ydı. Bu yüzden köydekiler Sharinganlılardan (Uchiha Sharinganı) korktular ve bütün Uchiha'yı yok etmesi için yine Uchiha'nın içinden biri olan Itachi'ye görev verdiler. Tek Sasuke'yle Uchiha Madara'yı öldürmedi galiba bildiğim kadarıyla anlatıyorum yanlış olabilir, Sasuke'yi sevdiği için Madara'yada gücü yetmediği için diye duymuştum. Bence Naruto'daki en güçlü ninja Madara.

Not: Yukarıda yazdıklarımın doğruluk kanıtı yoktur. Sırıt

En son ChaosWind tarafından Cuma Ekim 09, 2009 11:07 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
UzumakiNaruto
Administrator
Administrator
UzumakiNaruto

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 7:03 pm

Uchiha Madara da az değilmiş yani vayy be çakal herif,gösterin bize tanışalım onunla Sırıt
ChaosWind
Administrator
Administrator
ChaosWind

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimePtsi Ağus. 31, 2009 7:16 pm

Tabi az değil kereta. Uchiha Madara 827632

En son ChaosWind tarafından Cuma Ekim 09, 2009 11:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Minato Namizake
Editör
Minato Namizake

İş/Hobiler : PC
Chakra : 133

Uchiha Madara Empty
MesajKonu: Geri: Uchiha Madara   Uchiha Madara Icon_minitimeSalı Eyl. 08, 2009 6:15 pm

1 Uchiha Madara Kyuubi'yi yenmedi genjutsya soktu
2 İtachi Uchiha Madara'yı öldürmeye çalışmadı zaten katliamda birlikteydiler sonradan öldürmeye çalıştı ama başaramadı bü yüzden Spoiler:: kardeşine güçlerini verdi
3 Paylaşım için teşekkürler Sırıt

Uchiha Madara
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uchiha Madara [Spoiler İçerebilir]
» Uchiha Sasuke
» Uchiha Itachi